Psiholoģiskā konsultēšana
Ikviens cilvēks dzīvē saskaras ar grūtībām. Tas nenozīmē, ka ikvienam ir vajadzīga speciālista palīdzība. Daudziem palīdz draugi, ģimenes locekļi, apkārtējie cilvēki. Tomēr ir situācijas, kur tuvinieki nevar palīdzēt, jo viņu mērķis ir nevis attīstīt cilvēka iekšējos resursus, bet noturēt esošo situāciju nemainīgu. Draudzene, iespējams, ieteiks samierināties un pielāgoties, nevis sacelties pret netaisnīgu pienākumu sadali ģimenē vai mobingu darbavietā. Psihologs var palīdzēt, uzdodot tos jautājumus, kurus paši nevēlamies dzirdēt, un sniedzot atbalstu tādā veidā, kas palīdz kļūt stiprākiem un drosmīgākiem.
Smilšu spēles terapija
Tā ir ļoti radoša, tēlaina un efektīva metode ne tikai darbā ar bērniem, bet arī ar pieaugušajiem, kuriem var būt emocionāli smagi runāt par savām grūtībām. Tā ir iespēja iekšēji kārtot savu pasauli, daudz ko pieņemt un tikt skaidrībā. Jo ilgāk izmantoju šo metodi savā psihologa praksē, jo nozīmīgāka un vērtīgāka tā man šķiet. Darbā ar bērniem faktiski nemaz nav citu instrumentu, kas tik efektīvi palīdzētu pārstrādāt traumas, mazināt psihosomatisko simptomātiku un mazināt trauksmi.
Psiholoģiskā izpēte
Veicu intelekta, kognitīvo spēju, emocionālās sfēras izpēti bērniem un pusaudžiem. Intelekta izpētē izmantoju Vekslera intelekta testu 6-18 gadus veciem bērniem (WISC-4), Minhenes funkcionālās attīstības diagnostikas metodi (MFAD) 0-3 gadus veciem bērniem. Pieaugušo izpētē līdztekus dažādām citām metodēm izmantoju Latvijas Klīnisko personības testu. Sagatavoju atzinumus VDEĀK un pedagoģiski medicīniskajām komisijām.